Į pradžią

Auto naujienos

Renkamės mikroautobusą ilgai kelionei: į ką būtina atkreipti dėmesį?

2017-05-03 12:56

Ilgos kelionės – vienas nuostabiausių gyvenimo nuotykių. Būtent jose galima aplankyti daugybę svetimų kraštų, pažinti naujas kultūras, savo akimis išvysti garsiausius pasaulyje lankytinus objektus, pasigrožėti nuostabiais gamtos vaizdais ir sutikti naujų žmonių. Nors yra daug būdų, kaip ir kokiomis priemonėmis leistis į ilgą kelionę, dėl daugybės priežasčių pirmenybė neretai teikiama mikroautobusui. Vis dėlto kiekvienas keliautojas turi žinoti, kad egzistuoja tam tikri veiksniai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį renkantis mikroautobusą ilgai kelionei. Kaip tik apie juos ir kalbėsime šį kartą.

 

Colonel Bernie Cox – žmogus, savo gyvenime turėjęs daugybę kelionių automobiliu, prieš keletą metų lankėsi Gruzijoje. Atstumas, kurį teko įveikti šioje kelionėje, siekė kiek daugiau nei 3 000 kilometrų, o per visą laikotarpį buvo pakeista ne viena transporto priemonė. Akivaizdu, kelionėje įgyta patirtis tik dar labiau praturtino žinių bagažą, todėl šiandien šis žmogus gali pateikti keletą ypač vertingų įžvalgų, kurios labai tiks, besiruošiantiems į kelionę leistis automobiliu.

 

Sukimo momentas ir galia

Keliauti po Gruziją su BMW X5 bei Subaru Outback 3.6R – tikras malonumas, tačiau keliaujant su senute 4 cilindrų Honda kelionės trukmė atrodė dvigubai ilgesnė, nei buvo iš tikrųjų, – teigia Colonel Bernie Cox. Taip buvo todėl, kad Honda nėra tokia galinga, kaip pirmosios dvi transporto priemonės, todėl ši aplinkybė neužtikrino kokybiško sukimo momento. Tai ypač aktualu keliaujant po kalnuotas vietoves.

 

Triukšmas

Keliautojas puikiai supranta, kad visos transporto priemonės, įskaitant ir mikroautobusus, gali veikti tyliai arba kelti triukšmą. Pastarasis veiksnys yra tai, ko neturėtų būti leidžiantis į ilgas keliones, kadangi, keliautojo teigimu, nėra nieko baisiau, nei 7 ar daugiau valandų klausytis netylančio triukšmo. Pirmosiomis kelionės dienomis jį dar įmanoma toleruoti, bet vėliau tai sukelia daug nemalonių emocijų. Tai ypač aktualu šeimoms, kurios planuoja į kelionę leistis su mažais vaikais. Taigi, jei svajojate ne tik apie įdomius nuotykius, bet ir poilsį, būtina rinktis tokį mikroautobusą, kuris užtikrintų tylų veikimą.

 

Erdvė

Leidžiantis į ilgas keliones ypač svarbų vaidmenį suvaidina erdvė. Nors mikroautobusai savaime erdvesni už įprastus automobilius, renkantis reikėtų prisiminti, kad erdvė – suprantama ne vienodai. Taigi būtina objektyviai  įvertinti kartu vykstančių žmonių skaičių bei bagažo kiekį ir pasirinkti tokį mikroautobusą, kuriame visiems pakaktų vietos. Beje, tokiais atvejais puikiu pasirinkimu gali tapti tie mikroautobusai, kurių interjerą galima transformuoti, pavyzdžiui, bagažo skyrių paversti salono dalimi ir atvirkščiai.

 

Komfortas

Komfortas – ne mažiau svarbus rodiklis. Nemažai keliavimo patirties turintis Colonel Bernie Cox teigia, kad jauni žmonės dar gali prisitaikyti prie laikinų nepatogumų, tačiau, jei esi vyresnis nei 25-erių, šie gali gerokai apkartinti kelionę. Geriausias būdas to išvengti – pasirinkti komfortišką mikroautobusą, pavyzdžiui Vokswagen Caravelle. Kokie svarbiausi akcentai? Jų yra išties nemažai – svarbų vaidmenį suvaidins ne tik sėdynių forma bei padėtis, bet ir vėdinimo / šildymo sistema, papildomos funkcijos.

 

Elektroninis vairo stiprintuvas ir kompiuterinė stabilumo kontrolė

 

Leidžiantis į ilgą kelionę mikroautobusu iš anksto būtina suprasti, kad ji ne tik dovanos daug puikių įspūdžių, bet teks ir labai daug laiko praleisti vairuojant. Kad šis procesas vargintų kaip įmanoma mažiau, būtina priimti tinkamus sprendimus. Vienas iš jų – pasirinkti mikroautobusą su elektroniniu vairo stiprintuvu ir kompiuterine stabilumo kontrole.

 

Sukimo momentas ir galia, triukšmo nebuvimas, erdvė, komfortas, vairo stiprintuvas, kompiuterinė stabilumo kontrolė – tai svarbiausi akcentai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį renkantis mikroautobusą kelionei.

Komentarai (0)
Vardas: El. paštas:
Nepildykite šio lauko:
atgal