„Regitra“ pastebi, kad įregistruojamų ir išregistruojamų transporto priemonių skaičius šalyje permetus atrodo labai nelogiškas, kadangi įregistruojamų auto – kur kas daugiau. Ar tai reiškia, kadLietuvos ekonomika vis labiau gerėja, tad vienas namų ūkis leidžia sau turėti bent keliasmašinas? Dalinai – taip, tačiau tuo pačiu pamirštama išregistruoti nereikalingas transportopriemones, kurios dažnai dienas „leidžia“ kieme visiškai nenaudojamos.
Nenaudojamos transporto priemonės išregistravimas – būtinas
Brandžios transporto priemonės
Vidutinis transporto priemonių amžius Lietuvoje siekia net 15 metų. Naudojimo laiko tarpas –ilgas, tad natūralu, kad valstybė ėmėsi priemonių, kurios skirtos tam amžiui trumpinti irpaskatinti lietuvius rinktis ekologiškesnes, naujesnio modelio mašinas (teikiamos subsidijosnaujai transporto priemonei (pagamintai nuo 2009-ųjų metų) įsigyti, kurios siekia iki 1 000eurų). Kokią įtaką Lietuvai daro senesnio modelio mašinos? Žinoma, dažniausiai diskutuojama apieekologinius niuansus. Ne tik todėl, kad Aplinkos ministerija pati atsakingai suvoktų, kad senos mašinos yra taršios ir reikia skatinti tautiečius rinktis ekologiškesnius variantus, tačiau ir todėl,kad Europos Komisija Lietuvai grasina 300 mln. eurų bauda dėl ekologinių niuansų nesilaikymo.
Nevažiuojantis automobilis virsta baudomis
Nenaudojami, tačiau dar neišregistruoti automobiliai labai dažnai ir baudomis, kurios pasiekiaauto savininkus tiesiai į namus. Kur dėti transporto priemonę, kuri jau nebeveikia? Geriausias pasiūlymas yra automobilių supirkimas Kaune, ar kituose miestuose, kadangi tai paslauga, kuri pasirūpins, jog transporto priemonė būtų tinkamai utilizuota. Neeksploatuojamų transporto priemonių skaičius šalyje siekia šimtus tūkstančių. Tiesa, dalis mašinų gali būti išvežtos į užsienį dalims, tačiau koks yra tas skaičius – nežinoma, tad gana sunku įvardyti – kiek transporto priemonių savininkų šiuo metu turėtų susirūpinti dėl kieme stovinčios auto.
Galiausiai, juk nenaudojamos transporto priemonės savininkas gali ne tik gauti baudas todėl, kad jo auto teršia gamtą, tačiau net ir tapti nusikaltimo bendrininku. Dažniausiai ant nenaudojamų auto paliekami valstybiniai numeriai, kurie vagiami ir, suprantama, dedami tada, kai su tam tikramašina planuojama atlikti nusikaltimą. Vėliau rasti tiesą ir tuo pačiu ją įrodyti tampa gana sunku, tad tokia maža smulkmena kaip kad auto išregistravimas – gali sukelti labai daug nesklandumų. Dažnai žmonių daroma klaida yra pirmiausia auto išpardavimas dalimis, o tik paskuisusirūpinimas, kad buvo pamiršta išregistruoti. Darbus atlikti reikėtų atvirkščiai.
Rinkitės tik legaliai savo paslaugas siūlančius supirkėjus
Suvokus, kad nereikalingą transporto priemonę reikia skubiai išregistruoti – geriausia kreiptistiesiai į supirkėjus, kurie ne tik pasiūlo geriausią kainą, tačiau taip pat ir padeda sutvarkyti visusdokumentus įskaitant ir išregistravimo darbus.Jeigu kada nors ant savo transporto priemonės stiklo, kuri buvo palikta viešoje vietoje, radoteraštelį, kuriame rašome „Superkame automobilius“, tikėtina, kad jį parašė asmenys, kurie siūlopaslaugas nelegaliai. Tiek „Regitra“, tiek Aplinkos ministerija akcentuoja, kad parduodant autosupirkėjams labai svarbu bendradarbiauti su tais, kurie paslaugas teikia legaliai. Kodėl? Kadangidažniausiai nelegaliai savo pasaugas teikiantys „verslininkai“ netinkamai pasirūpina transportopriemonės dalimis, jas palieka paprasčiausiai miške. Taip teršiama gamta, nepaisomareglamento, kurio turi laikytis visus su auto dalimis dirbantys verslininkai.
Papildomi mokesčiai
Nuo šių metų liepos 1 dienos įsigalios papildomas mokestis, kuris taikomas asmenims, kurieperregistruoja transporto priemonę. Kol vieni labai bijo šio mokesčio, tuo tarpu kiti detaliaupasidomėję mato, kad jis gali siekti vos keliasdešimt eurų, tad nepermokėsite. Galiausiai,supirkėjai padeda susitvarkyti su visais dokumentais, taip pat, tinkamai perregistruoti auto,sumokėti mokesčius ir jaustis ramiu, kad atsakingai pasielgėte su nebereikalinga technika.